Skocz do treści

Firefox 3.5.1: Zaktualizuj, aby wyeliminować poważne błędy

Pierwsza poprawka dla Firefoksa 3.5

Mozilla udostępniła Firefoksa 3.5.1.

W Firefoksie 3.5.1 zostały naprawione następujące błędy:

  • Problemy z bezpieczeństwem.
  • Problemy ze stabilnością.
  • Błąd sprawiający, że uruchomienie Firefoksa na niektórych wersjach systemu Windows zajmowało sporo czasu.
  •  

Ogółem naprawiono 22 błędy, w tym 7 krytycznych i 5 ważnych. Zainteresowanych odsyłam do najnowszych informacji o wydaniu, a także do informacji o wydaniu Firefoksa 3.5, gdzie znajduje się lista zmian z poprzedniej wersji.

Aktualizacja w 3 krokach

Jak zawsze aktualizacji można dokonać ręcznie lub automatycznie. W pierwszym przypadku należy pobrać najnowszą wersję instalatora z oficjalnej strony i zainstalować samodzielnie.

Znacznie prościej powierzyć aktualizację Firefoksowi, w tym celu wystarczy z menu Pomoc wybrać opcję Sprawdź dostępność aktualizacji....

Przed przystąpieniem do instalacji lub aktualizacji należy tymczasowo dopuścić działanie i modyfikacje programów firefox.exe oraz updater.exe w stosowanej zaporze ogniowej i/lub antywirusie albo do czasu zaktualizowania Firefoksa wyłączyć je.

Firefox: Sprawdź dostępność aktualizacji

Po czym zlecić instalację najnowszej wersji przeglądarki.

Firefox: Pobieranie automatycznej aktualizacji

Na koniec wystarczy zrestartować Firefoksa.

Firefox: Ponowne uruchomienie po aktualizacji

Pierwsze uruchomienie po aktualizacji

Podczas pierwszego uruchomienia finalizowana jest aktualizacja komponentów przeglądarki.

Firefox: Pierwsze uruchomienie po aktualizacji

Na tym etapie Firefox sprawdza również zgodność zainstalowanych dodatków, w razie wystąpienia niekompatybilnych rozszerzeń lub motywów przeglądarka ponownie zaoferuje możliwość odszukania aktualizacji. Jeśli te nie zostaną znalezione niekompatybilne dodatki zostaną zablokowane do czasu pojawienia się ich kompatybilnych wersji.

Firefox: Sprawdzanie kompatybilności dodatków

irefox: Szukanie kompatybilnych wersji dodatków

Zwykle deweloperzy szybko reagują na nowe wydania Firefoksa i w przeciągu kilku dni wszystkie popularne rozszerzenia są aktualizowane. Ponadto bardziej zaawansowani użytkownicy mogą wymusić instalację niekompatybilnych dodatków lub zainstalować je za pomocą Nightly Tester Tools.

Po wszystkim Firefox otwiera informacje o wydaniu, dzięki którym można zapoznać się ze zmianami wprowadzonymi w najnowszej wersji.

Firefox: Informacje o wydaniu

Oczywiście aktualizacji należy dokonać jak najszybciej, zwłaszcza w przypadku, gdy poprzednia wersja uruchamiała się bardzo długo.